Život je svině... Ale záleží na každém z nás jak bude velká...

Welcome to my life

EmO hudba

12. října 2008 v 14:24 | DeidynQa |  EmO
Nějaké to dělení...

Emo styl hudby je velice emocionálně procítěný. To znamená, že se tam hodně střídají rytmy a tempa, dá se říct proto, že to vyjadřuje měnící se pocity. Žánrově můžeme emo přiřadit k punk-rocku. Songy jsou dlouhé a táhlé, objeví se tam vokální zpěv, lehký šepot, štěkavý řev, pláč nebo třeba vzlykání. Texty písniček jsou většinou o osobních problémech a pocitech - neštěstí, lásce, přátelství, smrti, nemocech, beznaději, zradě, aj.
Emo se také dělí na:

a) Emo
Často má dva hlavní zpěváky, charakteristické tvrdými riffy a procítěným (občas mírně patetickým) podáním písniček. (Př.:Taking Back Sunday)

b) Screamo
Podobné Emu, avšak stejně důležitý jako zpěv je tam také křik až řev. Lehce ovlivněn metalem a hardcorem. (Př.:Hawthorne Heights)

c) Emocore
Kytarový punkrock středního tempa s emocionálními vokály/texty. Často označován jako "post-hardcore", protože jej hraje mnoho muzikantů, kteří jsou unavení omezeními HC. Může také používat popové prvky pro uhlazený zvuk. (Př.:Atreyu)

d) Post-emo indie rock
Nový obrat Ema, který je charakterizován "jiskřivými" kytarami, lehkými bicími a měkkými vokály; méně drsný než jiné druhy ema. Může zabrousit do oblasti syntetizátorů a jiných novovlných postupů. (Př.:Get Up Kids)

e) Hardcore emo
Extrémně hlasitý, drsný, nezkrášlovaný druh Ema. Charakterizovaný ohlušující zpětnou vazbou, spontánními výbuchy citu, maximálním prahem řevu a hustou distorcí el. kytar. (Př.:Comeback Kid)

Co poslouchám já?

Hawthorne Heights, Underoath, The Airbags,Comeback Kid, Atreyu, Get up kids a atd. (rozepíšu se o tom někdy příště xD)
Hawthorne Heights
Underoath

The Airbags
Comeback Kid
Atreyu
Get up kids

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama